Optimonk - Maileon integráció beállítása
A teljeskörű adatszinkronizáció érdekében a következő lépéseket kövesd az Optimonk- és a Maileon fiókod összekötésénél.
Ehhez az Optimonkban létrehozott űrlap mellett, létre kell hoznod az apollo.maileon.hu felületén keresztül is egy űrlapot, és ezt a 2 űrlapot kell webhook segítségével összekötnöd.
Ezt a következő módon tudod megtenni:
1. lépés: Regisztrálj az apollo.maileon.hu felületére
Amennyiben korábban még nem regisztráltál az apollo.maileon.hu-n, akkor kattints ide, és hozz létre egy saját fiókot ezen az oldalon. Ha ezzel megvagy, akkor az egyik kollégánk be fogja állítani a profilodnál, hogy hozzáférj a Form generátorunkhoz, amin keresztül létre tudod hozni azt az űrlapot, ami össze lesz kötve az Optimonkos űrlapoddal, illetve ami átemeli az adatokat a Maileon fiókodoba.
2. lépés: Hozd létre az űrlapot az apollo.maileon.hu felületen is
Ennek a folyamatát ebben a cikkünkben találod meg.
3. lépés: Optimonk - webhook integráció beállítása
Miután ezekkel megvagy, navigálj át az Optimonkon belül, az adott kampány beállításaihoz, és kattints az “Új integráció beállítása” gombra. Majd, a különböző lehetőségek közül válaszd a “Webhook” integrációt.
(Fontos, hogy a részletesebb integráció beállításához, ne a “Maileon” opciót válaszd, hanem külön “Webhook” integrációt válassz.)
Az integráció beállításainál a “Név” az tetszőlegesen beírható. Az URL-hez pedig a következőt add meg:
https://apollo.maileon.hu/formgenerator/form-backend
Ezt követően az “Integrációs beállításoknál” a beviteli mezőket össze kell pároztatnod az apollo.maileon.hu-n keresztül létrehozott űrlap mezőivel.
Ehhez az apollo.maileon.hu-n a létrehozott űrlapodnak a “vizualitás” menüpontjában nyisd le az “Optimonk segédlet” fület. Itt fogod látni a különböző mezőazonosítókat, illetve mezőértékeket.
A “Megjelenítési URL”, illetve a “Kampány neve” mezők üresen hagyhatóak. Az “E-mail” és a “Firstname” mezőazonosítókhoz azonban írd be az M16-tal kezdődő kódokat az Optimonk felületén.
Ezt követően kattints az Optimonkon belül a “Statikus mező hozzáadása” gombra. Itt meg kell adnod egy plusz mezőt, aminek az azonosítója “reference” a mező értéke pedig (a fenti kép alapján) a 349-cel kezdődő érték.
Ezen felül, ha plusz, rejtett kontaktmezőben is át szeretnél adni értéket, vagy kontakteseményt is szeretnél lefuttatni a feliratkozást követően (azért például, mert a feliratkozóknak egyből kiküldenél egy e-mailt), akkor adj hozzá egy újabb statikus mezőt. Majd, a fenti példa alapján, a mező azonosítóhoz írd be az M16-tal kezdődő kódot, a mező értékéhez pedig azt az értéket, amit át szeretnél adni.
(A fenti példában egy Kontaktesemény nevezetű kontaktesemény fog még lefutni, aminek a “teszt” nevezetű paraméterébe adjuk át azt az adatot, hogy “minta_alapérték”. Így, le fog futni a kontaktesemény, amire egy automatikus e-mailt is be tudsz állítani.)
Fontos, hogy a kontakteseménynek már léteznie kell a Maileon fiókban, így első lépésként azt kell létrehozni.